ארגון הנוער

סמינרים

אות הנוער מפעילה סמינרי מנהיגות מדי שנה לחניכי אות הנוער. הסמינרים משלבים אתגר של הליכה ולינה בטבע עם למידה משמעותית וחוויה רב תרבותית.

1. סמינר המד"צים הינו הסמינר הבסיסי והגדול ביותר בארגון. משמעותו הוא הקניית כלים להדרכה וחיבור החניך כמדריך באות הנוער. הסמינר יעסוק בתכנים הנוגעים להדרכה ,עבודת צוות, מנהיגות ופיתוח סביב ארבעת התחומים.
אנו רואים בבוגרי קורס המד"צים כקבוצת מדריכים בסניף לכל דבר  שמטרתה היא לפתח את דור המדריכים הבא ופיתוח ארבעת התחומים בסניף.

2. סמינר המד"בים הינו סמינר המשך ישיר של קורס המד"צים.
משמעותו הוא הקניית כלים ביצירת מנטורים צעירים , אשר ילוו את קבוצות המד"צים והחניכים הצעירים יותר בסניף. בקורס זה, יקבלו החניכים כלים ליצירת תהליך אישי, מנטורינג ומנהיגות .
אנו רואים בבוגרי קורס המד"ב כמנטורים צעירים בסניף, אשר יהוו את יד ימינו של הרכז בכל הקשור לפיתוח אישי של החניכים סביב ארבעת האלמנטים של הארגון.

3. קורס עוזרי רכז הינו קורס אקסלוסיבי וקטן המיועד לחניכים בעלי פוטנציאל ניהולי. בקורס החניכים יקבלו כלים לניהול, לוגיסטיקה, מפעלים בסניף וכו'. אנו רואים בבוגרי קורס עוזרי הרכז כיד ימינו של הרכז בסניף.

4. קורס נאמני אקלים הינו קורס יוקרתי וקטן המיועד לחניכים שתחום הקיימות והיזמות נוגע בהם.
בקורס זה ילמדו החניכים על מושגים הקשורים לאדם וסביבה , כלים ליצירת ותפעול יוזמות ,מנהיגות והדרכה.
בוגרי קורס זה יהוו חלק מקבוצה מנהיגות ארצית וסניפית אשר תפעל במהלך כל השנה ותהיה שגרירה של הארגון בכל האירועים הנוגעים לקיימות (כמו מצעד האקלים הארצי).
קבוצה זו תהיה חלק מקבלת החלטות ארגוניות הנוגעות לקיימות, תקים ותבצע יוזמות סניפיות וארציות ותהווה קבוצת מנהיגות ודוגמה.

מסעות

המסעות הינם חוויה ייחודית של עמידה באתגר ויציאה מאזור הנוחות, במסע נפגשים החניכים עם כלל הפסיפס הישראלי. אנחנו באות הנוער מבקשים לעודד ולגלות את רוח ההרפתקנות הקיימת אצל כל אחד מאיתנו, לצד התנסות בכלים מעשיים להתנהלות בשטח לא מוכר.

מעורבות
חברתית

התנדבות מבוססת על התפיסה כי חברי הקהילה הינם אחראים אחד כלפי השני, הושטת עזרה ברצון לאחר הינה צעד חשוב בדרך ליצירת קהילה חזקה ותומכת. מעורבות בקהילה מיועדת לפתח תחושת שייכות לקהילה, יכולת השפעה, אחריות לאחר וכישורים בין אישיים.

משלחות

אות הנוער פועל ב - 130 מדינות בעולם, הארגון מוציא משלחות לרחבי העולם מדי שנה. המשלחות מעמיקות את הזהות עם הארגון ועם ערכיו ומאפשרות חוויה ייחודית של הכרות עם תרבויות שונות. כמו כן, המשלחות מחברות את הפסיפס הישראלי, הן מלכדות יחד את מגוון התרבויות בארצנו