שנת שירות באות הנוער

שנת שירות באות

הבינלאומי לנוער

שנת השירות באות הבינלאומי לנוער וצעירים מתמקדת בפיתוח אישי והעצמה של נערות ונערים ממקומות שונים ומאוכלוסיות שונות ברחבי הארץ. שמטרתה לממש את ערכי הארגון – פיתוח אישי, פיתוח תחומי עניין, רב-תרבותיות ובינלאומיות.
העשייה הינה דרך ארבע תחומים מרכזיים: מסעות אתגריים בטבע, עיסוק בפעילות גופנית וספורט, שיפור ופיתוח מיומנות ותחביבים ומעורבות קהילתית. בני הנוער המשתתפים בוחרים את התחומים שמעניינים אותם, ויחד עם הש"ש מציבים יעדים אישיים או קבוצתיים.

מה מיוחד באות הבינלאומי?

בינלאומיות

אות הנוער פועל בהצלחה ב-130 מדינות ברחבי העולם בהצלחה, יש קומונה בבית ספר בינלאומי, יש ש"ש מחו"ל בחלק מהקומונות, ו…. בסוף השנה יוצאת משלחת רק של ש"שינים!!!

מגוון קומונות

פנימיות, כפרי ילדים, עירוניות, צרכים מיוחדים… נדע לשבץ אותך לקומונה שהכי מתאימה לך!

מנהיגות דרך תחומי עניין

מה התחביב שלך? מה החלום שלך בשנה הזאת? אצלנו תוכל.י להגשים אותו!! אנחנו מאמינים בהתאמה של היכולות והכישורים של הש"ש לעשיה שלו בשטח. 

פיתוח אישי

ליווי אישי, קבוצתי, מקצועי, הכשרות, טיולים וסמינרים כל זה על מנת שתוכל להפיק את המקסימום מהשנה הזאת ברמה אישית ולצאת אחרת מאיך שנכנסת…

לחיות את החברה הישראלית

להכיר אנשים מכל הארץ ולחיות איתם בקומונה, לפעול עם חניכים מכל הארץ ולעבור איתם תהליך.

הקומונות שלנו
קומונה עירונית - יוקנעם

קומונה עירונית המונה בין 6-9 ש"שינים, בנוסף יש ש"ש מחו"ל שמצרפ.ת להיות חלק מהקומונה! במהלך הבוקר הש"שינים פועלים בבתי הספר העל יסודי ואחר"צ פועלים במרכז הנוער העירוני.
יוקנעם מאופיינת בשילוב מיוחד של טבע וחדשנות עירונית, העיר מחבקת את הש"שינים ונותנת להם מקום של כבוד בעיר עם הרבה מקום להשפעה.

קומונת פנימייה - שטיינברג

קומונת הפועלת בפנימייה החינוכית שטיינברג בכפר סבא, הקומונה מונה 5-7 ש"שינים. החניכים מגיעים מכל רחבי הארץ ומכל שכבות האוכלוסייה ובעלי פוטנציאל לימודי גבוה, פנימיית שטיינברג היא בית למצוינות לימודית, חברתית, ערכית ואישית . הש"ש פועלים בקבוצות של הפנימייה ביחד עם צוות בוגר ומלווים את החניכים בתהליך אישי וקבוצתי, לצד ישום תוכנית אות הנוער.

קומונה עירונית - חולון

קומונה עירונית המונה בין 6-9 ש"שינים, הייחודיות של הקומונה הזאת היא במגוון האוכלוסיות שהיא פועלת איתה: נוער בסיכון, צרכים מיוחדים ונוער והאוכלוסייה הכללית של הנוער בעיר. במהלך הבוקר פועלים במגוון בתי ספר ביניהם מסגרות לנוער קצה, מסגרות למגוון צרכים מיוחדים ובתי ספר עירוניים. אחר"צ פועלים במועדוניות של צרכים מיוחדים ובמרכזי נוער שונים. הפעילות בעיר מאוד מגוונת ונותנת הזדמנות לעשייה רבה.

קומונה עירונית - חיפה

קומונה עירונית, המונה 6-9 ש"שינים. במהלך הבוקר פועלים בבתי ספר העל יסודיים, חלק של נוער בסיכון וחלק של אומנויות. אחר"צ פועלים במתנ"ס השכונתי אשר מתקיימים בו מספר תוכניות שונות. הקומונה בחיפה פועלת בשכונה המזרחית של העיר המאופיינת באוכלוסיית רב תרבותית, בעלת סוציו אקומני נמוך. הש"שינים מכירים את החברה הישראלית על גווניה השונים ומקבלים מקום ביטוי.

קומונת פנימייה - נווה גלים

קומונה הפועלת בכפר הילדים נווה גלים באשדוד, המונה 5-7 ש"שינים. כפר הילדים הינו מתחם פנימייתי המושתת על המודל המשפחתי בו שוהים כ-80 ילדים בשבעה משפחתונים. רב החניכים בכפר הינם ילדי רווחה וחלקם עם צו בית משפט. במהלך הבוקר הש"שינים מסייעים לילדים בבתי ספר, נוכחים בישיבות ומקדמים את נושא החינוך הבלתי פורמלי בכפר. אחר"צ פועלים במשפחתונים השונים ומייצרים תוכן חינוכי ופעילות אות הנוער.

קומונת פנימייה - גבעת חביבה

קומונת פנימייה הפועלת בבית ספר הבינלאומי גבעת חביבה, המונה 5-7 ש"שינים. הרכב החניכים הינו 50% מכל העולם, 25% יהודים ישראלים ו-25% ערבים ישראלים. הפנימיה דוגלת בתפיסת חיים רב תרבותית משותפת תוך דגש על עצמאות וייחודיות. הש"שינים מהווים חלק מהותי בפעילות החינוכית בבית הספר ובפנימייה, תמיכה בחניכים, הובלת קבוצות וליווי אישי, הקמת פרויקטים ויישום של תוכנית אות הנוער.

משלחת
ש"שינים

האות הבינלאומי לנוער הינו ארגון בינלאומי שפועל בשיתוף פעולה עם מדינות שונות בעולם, בנוסף כחלק מתפיסת העולם שלנו אנו מוציאים משלחות של חניכים למקומות שונים. לקראת סוף השנה שירות אנו מוציאים משלחת של ש"שינים נבחרים לאנגליה לארגון השותף שלנו – JLGB, הש"שינים לוקחים חלק מצוות הדרכה במחנות קיץ, מכירים איך הארגון פועל במקום אחר ובסוף יוצאים לסיור בלונדון!

"בסוף במעגלי סיכום היו הרבה דמעות במיוחד עם ההבנה שזאת הייתה החוויה האחרונה שלי בתור שינשינית ואין ספק שזה היה הסיום המושלם לשנה. אחרי שנותנים את הנשמה ללא הפסקה וחווים חוויות מטלטלות במשך שנה שלמה מגיעה פתאום המשלחת, שבועיים בחו"ל של נטו כיף ושחרור!!"

טל שניצר, גרעין ב'

שאלות ותשובות
איפה הקומונות שלנו?

חיפה, יוקנעם, חולון, גבעת חביבה, כפר סבא, אשדוד, ירושלים

כל ש"ש אצלנו מקבל באופן קבוע:

ליווי משימתי- המקום לקבל הדרכה על העשייה החינוכית בכל דילמה, בעיה, וחלום שרוצים להגשים.

ליווי חברתי קבוצתי- הנחיה מקצועית על החיים בקומונה, איך מתקשרים בקבוצה, איך פותרים חילוקי דעות, איך מגיעים להסכמות… המקום שבו אפשר להתמודד עם הכל בטוב.

ליווי אישי- המקום להפוך לאדם שאת.ה רוצה להיות, להביא את הדברים האישיים, למקסמם את הפיתוח שלך בשנה הזאת ולעזור לך לפתח את תחומי העניין שלך.

הכשרות גרעין- מפגש של כל הקומונות ביחד אחת לשבועיים, אשר לומדות ביחד את ערכי הארגון, התבוננות על המורכבות האנושית והכנה לבוגר משמעותי בחברה הישראלית.

ההכשרות מגוונות וכוללות סיורים, טיולי יום, מפגש עם אנשים מעוררי השראה, סדנאות וכו'.

מסע גרעין- מסע שטח של כל הגרעין ביחד, להעצמת התהליך שכל אחד ואחת עוברים ביחד ולחוד.

ממלאים פרטים אישיים- רכז.ת גיוסים פונה אליך לעשות הכרות הדדית קצרה בזום- יום מיונים ומילוי דף מועמד- ראיון עומק עם מנהלת שנת השירות.

במידה ועברתם את כל זה – התקבלתם לשנת שירות באות הנוער!!!

אחרי זה תוזמנו לביקור בקומונות השונות שלנו, תוכלו לשמוע פאנל ש"שינים שמספרים על החוויה שלהם ולבסוף יתקיים יום שיבוצים ששם יוחלט באיזה קומונה תהיו.

כן יש! בסוף השנה תצא משלחת של ש"שינים נבחרים לארגון השותף שלנו JLGB באנגליה בו ידריכו בסאמר קמפ נוער בריטי יהודי ולאחר מכן יזכו בסיור כייף בלונדון.

בשנתיים האחרונות שלנו הש"שינים מעידים שזו היא חוויה בלתי נשכחת…

כן! אחד מעקרונות העבודה המרכזים שלנו הוא הדגש על הפרט ועל הייחודיות שבו/ה. לכן אנחנו רוצים (ואפילו קצת מתעקשים) שתביא/י את עצמך!

את אוהבת לרקוד? בואי תעשי קבוצת ריקוד של נערים ונערות, כך תוכלי לתת מהתחביב שלך לקהילה וליצור קשר משמעותי עם אותו נער.ה

אתה אוהב לשיר? בוא תהיה בחדר מוסיקה עם נערים ונערות, תעזור להם להגשים את עצמם דרך הקול שלהם ולהיות הדמות שמאמינה בהם שהם יכולים.

הרשמה לשנת שירות
2024-2025